(50 godzin)
Praca w ajurwedyjskim masażu jogicznym oparta jest na nauce ajurwedy i jogi. Jest to synteza kilku stylów ajurwedyjskich masaży i fizykoterapeutycznych aspektów jogi. Używa się różnych technik do rozgrzania ciała, mięśni i poprawy krążenia krwi i limfy. Techniki masażu olejowego dłońmi i stopami, pochodzą z tradycyjnych zabiegów abhyanga i masaży kalaryjskich. Użycie ziół wywodzi się z zabiegów udvartana, stosowanych z olejem gwarantuje odpowiednie nawilżenie, rozgrzanie, oczyszczenie i poprawę jakości skóry. Kombinacja rozciągnięć jogicznych pochodzi w większości z medycznych zajęć BKS Iyengara z Pune. Rozciągnięcia otwierają i wzmacniają mięśnie i stawy, równoważą i redukują napięcia.
Jest to głęboki masaż z użyciem olejów i ziół ajurwedyjskich. Są używane aby zrównoważyć elementy ciała (dosze), uelastycznić, poprawić krążenie i uwolnić toksyny. Ajurwedyjski masaż jogiczny skupia się na poprawie krążenia, skorygowaniu systemu mięśniowo-szkieletowego i wzmocnienie energii witalnych. Pod koniec sesji daje poczucie głębokiej relaksacji i odmłodzenia.
Wszystkie elementy użyte w tym masażu sprawiają, że masaż ten jest wyjątkowo uniwersalnym i holistycznym masażem ajurwedyjskim, którego przebieg i intensywność jest dostosowana do potrzeb i konstytucji psychofizycznej klienta. Intuicyjność i przestrzeń do pracy w tym masażu sprawia, że w trakcie sesji masażu można łączyć i używać wymaganych zabiegów ajurwedyjskich, w tym olejowych zabiegów leczniczych basthi na kolana, region serca, kręgosłup, oczy i brzuch(kati, janu, greeva, hrud basti, netraterpana), zabiegu na czoło (shirodhara), rozgrzewania za pomocą parówki (swedana), zabiegu olejowego na całe ciało (abhyanga), zabiegu pudrowego, ziołowego (udvartana), olejowego masażu głowy i ramion (shiroabhyanga), masażu twarzy (mukhabhyanga), akupresury, pracy na liniach energetycznych i terapii jogicznej (marma, nadi i yoga chikitsa). A także zaawansowanych technik rozciągających ), oferowanych w kursach doszkalających i zaawanasowanych - (więcej...)
Cena: 2100 zł
Gwarancją rezerwacji miejsca w grupie jest zgłoszenie i wpłacenie 30% zaliczki. Jest możliwość dalszego kontynuowania nauki w kursach zaawansowanych, kursach zabiegów ajurwedyjskich i kursach indywidualnych, składających się na ten styl masażu.
Specyfikacja kursu: Kurs "AJURWEDYJSKIEGO MASAŻU JOGICZNEGO dla początkujących" przygotowuje do wykonania 1,5 godzinnego masażu ajurwedyjskiego, wykorzystującego ajurwedyjskie techniki olejowe i rozciągające. Na sekwencję dla początkujących składają się:
-
Teoria praktyki ajurwedyjskiej i jogicznej pracy z ciałem. Podstawowa teoria ajurwedyjska i dostosowanie środków i technik odpowiednich dla danej konstytuacji psycho-fizycznej w masażu.
-
Techniki abhyangi - ajurwedyjskiego masażu olejowego przy użyciu dłoni.
-
Techniki abhyangi - ajurwedyjskiego masażu olejowego przy użyciu stóp.
-
Techniki rozciągające.
-
Głębokie techniki pracy na kanałach nadis.
-
Techniki pracy z oddechem
-
Praca w pozycjach: na brzuchu, na plecach i pozycji siedzącej.
-
Masaż całego ciała, zakończony masażem głowy i twarzy w pozycji leżącej.
Zaliczkę proszę przesyłać na:
Bartosz Bobkowski, ul. Kniewskiego 5/1, 78-100 Kołobrzeg;
PKO.SA. 83 1240 6508 1111 0010 5252 6311
W tytule przelewu prosimy o podanie imienia i nazwiska, z dopiskiem nazwy kursu.
Więcej artykułów
w czytelni
Kryzys w praktyce jogi
Niezależnie od metody kryzys pojawia się u wszystkich praktykujących jogę. Szczególnie wtedy kiedy intensywnie pracujemy nad dyscypliną i regularnością codziennej praktyki. Jak się objawia? Na różne sposoby - od czysto fizycznego, gdy ciało staje się ciężkie i obolałe, a my pozbawieni chęci do jakiegokol ...
Więcej artykułów
w czytelni
ASANA - PRANAJAMA - MUDRA - FILOZOFIA
Asztanga Joga, znana też jako asztanga winjasa joga czy power joga jest systemem pozycji, które są praktykowane w seriach, koncentrując się na oddechu (oddechu udżai), ruchu ciała (winjasa), punktach koncentracji wzroku (driszti) i bandach (wewnętrzne zaciski). Wykonywanie wszystkich tych elementów razem jest prak ...
Więcej artykułów
w czytelni