english versionenglish version
dharma
Dharma
Kołobrzeg, Polska
607 956 389

665 301 829

 
Mysore, Indie
+91 9632079826
 
  Joga    
  Ajurweda 
  Masaże i zabiegi
  Kursy Masażu    
  Wakacje i weekendy
  Galeria
 

Inne informacje

  O projekcie Dharma   
  O nas  
  Pytania i odpowiedzi
  Lokalizacja
  Indyjskie Olejki
  Czytelnia

  Mysore, Indie

  Blog: Ciałem w Indiach
  
  Księga gości    
  Lista mailowa
 Strona na facebooku
  Kont@kt

 

 

 

 

 

 

 

 

joga centrum adama bielewicza

Masaże i Ajurweda w Joga Centrum, Warszawa

Serwis Masażysta

 

Daring Szkoła Masażu i Ośrodek Rehabilitacji i Masażu
 

omomZapisy: Ashtanga Jogi, Jogi Łagodnej, Medytacja/Relaks. (więcej informacji...)

tel. 665 301 829 (Monika)

AKTUALNOŚCI i WYDARZENIA

Asztanga Joga w Kołobrzegu. Na całym świecie joga stała się formą spędzania wolnego czasu, ćwiczeń i stylem życia. Mieszkając w Indiach nauczyliśmy się, że joga łączy ludzi. W metropoliach Nowego Jorku, Londynu, Los Angeles, Tokio, Rzymu, Madrytu -  asztanga joga stała się kultową formą dbania o siebie. (Więcej... )

Wiosenne Oczyszczanie AjurwedyjskieWIOSENNE AJURWEDYJSKIE OCZSZCZANIE. Z pierw-szymi wiosennymi promieniami słońca powietrze się ociepla, a śniegi zaczynają topnieć. To najlepszy czas na oczyszczanie i regenerację. Energia wiosennej aury jest wszechogarniająca. Chcemy jak najszybciej zrzucić grube i ciężkie ubrania, chcemy odczuć na swojej skórze ciepły powiew wiosny. Energia wiosny budzi naturę i nas do życia, przywodzi refleksję do zmian wewnątrz naszych organizmów. To czy będziemy się mogli cieszyć wiosną zależy od nas. Często okazuje się, że po zimie jesteśmy zbyt osłabieni, ociężali, przytępieni, schorowani (...) joga centrum adama bielewicza

KURS AJURWEDYJSKIEGO MASAŻU JOGICZNEGOKURS AJURWEDYJSKIEGO MASAŻU JOGICZNEGO. 24-27 marca, Bielsko-Biała, Bartmaj, ul. Cechowa 20. Zapisy tel: 600913302, 338108820. Cena: 1600 zł (24-27.03); lub 800 zł (24-25.03). 24-27 marca zapraszamy na dwie części z trzech, składające się na kurs podstawowy. To znakomita okazja aby poznać podstawy wschodniej pracy z ciałem jaką oferuje ajurweda i joga. (Więcej... )

indywidualne kursy masażu tajskiego, ajurwedyjskiego, kalari, chavutti thirumal, ayuryogaZapraszamy na INDYWIDUALNE KURSY MASAŻU dla początkujących i zawansowanych w dogodnym terminie, 100% uwagi, Kołobrzeg.

 

 

indyjskie olejkiINDYJSKIE OLEJKI - 17 niesamowitych, egzotycznych olejków do perfumowania, masażu i aromatyzacji już do zamówienia, wysyłamy pocztą, do testowania w Warszawie i Kołobrzegu, więcej o olejkach...

 

 

kalendarz ksiezycowyKalendarz księżycowy - sprawdź dni wolne od praktyki jogi...

 


 

Oferta wyjazdowa, warsztaty, kursy, zintegrowany program masaży i jogi.Dharma to projekt szerzenia zdrowego i świadomego życia. Świadome życie i cieszenie się zdrowiem to klucz do szczęścia. Żeby to osiągnąć proponujemy najskuteczniejsze praktyki Wschodu, których tradycja sięga tysiące lat wstecz. To co je łączy to ponadkulturowa koncepcja dharmy - naturalnego prawa. Stosując się do niego otrzymujemy stały rozwój na drodze do zdrowia i szczęścia.

Proponowane przez nas praktyki i zabiegi są wobec siebie komplementarne i mają w jak najefektywniejszy sposób pomóc na własnej, indywidualnej drodze do zdrowia.Przez lata zdobywaliśmy doświadczenie w zakresie jogi w stylu asztanga vinjasa, masażu: tajskim jogicznym, ajurwedyjskim, kalaryjskim, w zabiegach ajurwedyjskich i bioenergoterapii. Dla osób, pragnących podobnie jak my pomagać innym przez pracę z ciałem oferujemy kursy tajskiego masażu jogicznego.

.Dharma jest sanskryckim słowem, nawiązującym do naturalnego prawa, rządzącego i będącego fundamentem wszechświata. Na nim opierają się wszystkie uzdrawiające i duchowe tradycje Wschodu. Żyjąc w zgodzie z nim pozwala na zdrowie i szczęście.

GALERIA AJURWEDY> Astanga joga na trawie>MASAŻ TAJSKI JOGICZNY

Czytelnia:

Kryzys w praktyce jogi
KRYZYS W PRAKTYCE JOGI. Niezależnie od metody kryzys pojawia się u  wszystkich praktykujących jogę.  Szczególnie  wtedy kiedy  intensywnie pracujemy nad dyscypliną i regularnością codziennej praktyki. Jak się objawia? Na różne sposoby - od czysto fizycznego, gdy ciało staje się ciężkie i obolałe, a my pozbawieni chęci do jakiegokolwiek wysiłku; czy emocjonalnego: zniechęcenie, apatia, przygnębienie, rozdrażnienie. Znajdujemy czas na wszystko poza czasem na chwilę wyciszenia i krótkiej choćby praktyki. Głowę mamy pełną wymówek. Można  podejść do kryzysu na kilka sposobów. Czasami próbujemy przeczekać lub wyprzeć. Na kryzys możemy jednak spojrzeć  w zupełnie inny sposób. Możemy potraktować to jako twórczy i badawczy okres. Przy okazji może zaobserwujemy jakieś utrwalone lub nawykowe podejście  do samego siebie. Możemy spojrzeć na kryzys  jak na proces, który musi się pojawić, żeby  coś zmienić w naszym dotychczasowym życiu. Kiedy dopada nas kryzys to znak do wzmożonej pracy nad sobą, wnikliwej obserwacji i zmiany, pokonywania progów i kształtowania świadomości(...)

Wiosenne Oczyszczanie AjurwedyjskieWIOSENNE AJURWEDYJSKIE OCZSZCZANIE. Z pierw-szymi wiosennymi promieniami słońca powietrze się ociepla, a śniegi zaczynają topnieć. To najlepszy czas na oczyszczanie i regenerację. Energia wiosennej aury jest wszechogarniająca. Chcemy jak najszybciej zrzucić grube i ciężkie ubrania, chcemy odczuć na swojej skórze ciepły powiew wiosny. Energia wiosny budzi naturę i nas do życia, przywodzi refleksję do zmian wewnątrz naszych organizmów. To czy będziemy się mogli cieszyć wiosną zależy od nas. Często okazuje się, że po zimie jesteśmy zbyt osłabieni, ociężali, przytępieni, schorowani (...)

Monika Bobkowska - Świadomość oddechuŚWIADOMOŚĆ ODDECHU. Dzieci oddychają głęboko, przeponowo, nie zastanawiając się nad tym. Sposób oddychania kształtuje jakość życia. Dawni mędrcy, jogini , nauczyciele sztuk walki odkryli potencjał oddechu, czego rezultat znajdujemy w jodze, qi gong, tai chi, kung fu itp. Jednak nie zawsze oddychamy głęboko i świadomie. Z czasem tracimy naturalną dziecięcą swobodę oddychania, ograniczając tym samym swój potencjał, jakość życia, zdrowie. Co robić? Posłuchaj sanskryckiego przysłowia: Oddech to życie. Dobrze oddychaj to długo pożyjesz na tym świecie (…).

JESIENNE AJURWEDYJSKIE OCZYSZCZANIE Pora jesieni – vata  - charakteryzuje się lekkością, suchością, zimnem, przez co wzmaga w naszym ciele i umyśle cechy typowe dla vata. Pozytywne właściwości i zdolności są tak długo jak pozostajemy w równowadze. Jeżeli vata nasili się zbytnio, możemy stać się ofiarą niepokojów, bezsenności, wysuszenia skóry, zaparć, trudności z koncentracją i pamięcią... Warto zadbać o to aby zachować zdrowie i rónowagę w okresie jesienno-zimowym. Ajurweda zaleca sezonowe oczyszczanie, wewnętrzne i zewnętrzne natłuszczanie. Jeżeli potrzebujecie nowego początku, profilaktycznej odnowy, zgromadzenia świeżych, nowych sił, przygotować się na chłody i cieszyć się dobrym zdrowiem – to najlepszy czas na sezonowe oczyszczanie. Dlatego zapraszam was na tygodniową procedurę jesiennego oczyszczania(…).

masaż tajskiJoga, Ajurweda, Masaże. Bartosz Bobkowski. Jak można bardziej się otworzyć i rozwinąć? Jak zadbać o stan ciała, umysłu i ducha? To zagadnienie przyświecało mi w podróżach i nauce w Indiach i Tajlandii. Odpowiedź przyszła wraz z praktyką jogi, ajurwedy i masaży wschodnich, w tym szczególnie – tajskiego masażu jogicznego, nazywanego poniekąd tajską ajurwedą. (...)

mysore-stolica-jogi-14.jpgMysore - stolica jogi. M.B.Bobkowscy. Do Mysore jechaliśmy, nie oczekując za wiele od miejscowosci położonej w głebi południowych Indii. Nie wiedziliśmy też o niej za wiele, oprócz wyrywkowo czytanych informacji z przewodnika. Po kilku latach praktyki hatha jogi chcieliśmy teraz spróbować ashtangi, tak przy okazji udziału w kolejnym kursie tajskiego masażu jogicznego. Mieliśmy zostać tu przez styczeń i ruszać dalej na południe subkontynentu. Jednak plany szybko uległy zmianie, a my wpadliśmy w objęcia praktyki ashtangi vinyasy jogi. Upłynęły już lata, a my wciąż wracamy do Mysore, gdzie udało nam się zadomowić i pracować.

ajurwedaAjurweda świadomości. Bartosz Bobkowski >m>>>>>>>> Wszyscy jesteśmy częścią wyższego JA. Wszystkie istoty są jak różne liście i gałęzie jednego drzewa świadomości. Prawdziwa uważność to rozpoznanie tej jedności i zrozumienie siebie jako jej części. Jest to wspólny cel jogi i ajurwedy - rozpoznanie siebie we wszystkim co nas otacza. (...)

 

Więcej artykułów w - czytelnii (...)

 

Home - O Nas - Dharma -Kontakt - FAQ - Kursy - Joga - Ajurweda - Tajski - Kalari - Ajurjoga - Galeria - Wakacje
All rights reserved with Dharma.Copyright 2008.